Angel Wawel Apartament

Zakres:

Projekt wnętrz mieszkania

Powierzchnia:

80 m2

Data: 2017
Lokalizacja:

Kraków, Polska

Projekt:

IDEAROOM studio

Oszczędna forma, minimalizm, szlachetne materiały i wypracowany detal to wszystko, co kochamy. Takie też wytyczne dostaliśmy od Inwestorki. Dodaliśmy jej ulubione kolory, czyli szarości. Powstało monochromatyczne i funkcjonalne wnętrze o czystym układzie.

Hol i korytarz zdobią wielkoformatowe szare płyty gresowe na posadzce, wysokie lustro i grafitowa szafa wnękowa z siedziskiem. Wprowadzone pionowe elementy i drewniana podłoga wydzielają salon od strefy wejściowej. Strefa dzienna utrzymana jest w jasnej tonacji. Szara kanapa, bielone drewno na podłodze, okładzina kominka z kamienia są tłem dla czarnych dodatków. Kuchnia jest oddzielona wolnostojącą wyspą, a grafitowe fronty nadają głębi przestrzeni. Całość to monochromatyczna zabawa kontrastujących ze sobą płaszczyzn.

Pierwotnie łazienka była zbyt mała, by pomieścić duży, wygodny prysznic i wolnostojącą wannę. Zdecydowaliśmy się na przesunięcie ściany w korytarzu, co pozwoliło na stworzenie salonu kąpielowego. Charakterystycznym zabiegiem jest połączenie materiałów o różnej strukturze. Przestrzeń prysznica wyznaczają płytki, w dotyku przypominające naturalny, ciosany kamień.

Fornirowana okładzina ścienna nadaje elegancki, a zarazem przyjazny ton sypialni. Wszystko jest utrzymane w jasnej kolorystyce. Garderoba znajdująca się po lewej stronie od wejścia jest ukryta za przesuwnymi drzwiami w formie pionowych desek. Przy oknie zaprojektowaliśmy toaletkę z wygodnym siedziskiem.

Inne projekty

IDEAROOM 2016 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie zawartości tej witryny wymaga autoryzacji autora.